راه های افزایش امنیت باغ | حفظ امنیت خانه باغ با آیفون تصویری

امنیت باغ

یکی از دغدغه های افرادی که باغ یا ویلا دارند این است که امنیت باغ را به گونه ای بالا ببرند تا احتمال سرقت تجهیزات، وسایل و عناصر موجود در باغ به صفر برسد. راه های افزایش امنیت باغ زیاد است اما همیشه باید بهترین و کارآمدترین راه مورد استفاده قرار بگیرد. سرقت از باغ ها ممکن است در هر جایی اتفاق بیفتد اما تامین امنیت باغ باعث می شود که با خیالی آسوده وسایل خود را در خانه باغ قرار دهید و نگران سرقت آنها نباشید. اگر شما هم نگران سرقت از باغ یا ویلای خود هستید پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا راه های افزایش امنیت باغ را به خوبی آموزش ببینید.

راه های افزایش امنیت باغ چیست؟

راه های مختلفی برای افزایش امنیت باغ وجود دارد که هر کدام به میزان مشخصی کارآمد هستند و تا حدی از سرقت جلوگیری می کنند. ما در این بخش تعدادی از این روش ها را بررسی می کنیم تا شما با توجه به محل باغ و شرایط آن و با در نظر داشتن بودجه خود، از روش مطمئنی برای تامین امنیت باغ استفاده کنید.

۱- نصب نرده حفاظتی دیوار

ساده ترین و قدیمی ترین راه برای افزایش امنیت باغ، نصب نرده حفاظتی دیوار است. این نرده ها به صورت شاخ گوزنی، لیلیوم، بوته ای، سرنیزه ای و نیزاری تولید می شوند. استفاده از این نرده ها به این منظور انجام می شود که سارقان نتوانند از طریق دیوار به داخل باغ نفوذ کنند. برای ایجاد امنیت بیشتر باید با توجه به محله ای که باغ در آن قرار دارد مدل و تراکم نرده ها را مشخص کنید. اگر خانه باغ یا ویلای شما در محله ای کم تردد واقع شده است، از نرده های شاخ گوزنی با تراکم مناسب استفاده نمایید.

۲- نصب دوربین مدار بسته

یکی از راه های افزایش امنیت باغ ، نصب دوربین مدار بسته است. استفاده از دوربین مدار بسته احتمال رخداد سرقت را کاهش می دهد و باید در تمامی ضلع های باغ نصب شود تا نهایت امنیت را تامین نماید. نصب دوربین مداربسته باید توسط نصابان ماهر انجام شود تا امکان کنترل فضای بیرون باغ را از زاویه های مختلفی فراهم کند.  دوربین مدار بسته برای کسانی که بودجه محدودی دارند اصلا مناسب نیست زیرا یکی از راه های پر هزینه برای تامین امنیت باغ می باشد.

بعضی از افراد به جای نصب دوربین مدار بسته از تابلوهایی که دارای متن  و نشانه ای از دوربین مدار بسته هستند، استفاده می کنند تا سارقان با خواندن متن روی تابلو و دیدن نشانه آن، قید دزدی از آنجا را بزنند. این کار ممکن است سبب تردید سارقان شود اما راه امنی برای حفاظت از باغ و ویلا نیست.

دوربین مداربسته باغ

۳- استخدام نگهبان

اگر می خواهید شخصی به طور شبانه روزی در خانه باغ حضور داشته باشد و علاوه بر رسیدگی به امور باغ، امنیت آن را نیز افزایش دهد باید یک سرایدار یا نگهبان استخدام کنید. استخدام نگهبان همراه با سگ های نگهبان کارآمد است زیرا سگ ها برای نگهبانی تعلیم دیده اند و نسبت به کوچک ترین مورد غیر عادی، واکنش نشان می دهند.

استخدام سرایدار یا نگهبان نیاز به تامین محل خواب و استراحت دارد و باید به طور ماهانه حقوقی به وی پرداخت شود. این راه اگرچه نسبتا کارآمد است اما اگر سارقان وارد ویلا شوند، به راحتی می توانند به نگهبان و سگ ها آسیب زده و با ورود به ساختمان، اشیای مهم و قیمتی را به همراه تجهیزات، سرقت کنند.

۴- نصب آیفون تصویری

از گذشته تاکنون در بیشتر خانه ها، ساختمان ها و ادارات، آیفون تصویری نصب می گردد زیرا نصب این آیفون ها موجب بالا بردن امنیت می شود. در سال های اخیر نصب و خرید آیفون تصویری در خانه باغ ها از جمله راه های افزایش امنیت باغ به حساب می آید که بسیار کارآمد است. با نصب یک آیفون تصویری می توان بر فضای بیرون از باغ تسلط کامل داشت و رفت و آمدها را کنترل نمود زیرا آیفون های تصویری جدید تنها یک آیفون نیستند و با قابلیت های منحصر به فرد خود می توانند یک باغ را ضد سرقت کنند. یک آیفون تصویری می تواند تصاویر و فیلم مراجعه کنندگان و حتی رهگذران را ضبط کند و بر روی موبایل شما ارسال نماید.

بیشتر سارقان با دیدن آیفون تصویری در جلوی درب باغ، از دزدی منصرف می شوند زیرا غیرفعال کردن آیفون تصویری سخت تر از دوربین مدار بسته است و امکان به دام افتادن سارقان وجود دارد. گاهی از مواقع سارقان با دیدن آیفون، شاسی آن را فشار می دهند تا از عدم حضور شما در باغ مطمئن شوند اما غافل از اینکه آیفون های تصویری می توانند این تصاویر را ضبط کنند و فورا در اختیار شما قرار دهند.

همچنین زنگ بعضی از آیفون ها به گوشی موبایل صاحبان ساختمان متصل می شود و با فشردن زنگ، گوشی موبایل نیز زنگ می خورد و این قابلیت فوق العاده ای برای به دام انداختن دزدها می باشد. آیفون تصویری در واقع بهتر از دوربین مداربسته عمل می کند و با تنظیماتی که دارد می تواند عکس و فیلم هایی از افراد نزدیک به درب باغ تهیه کند تا سارقان شناسایی شوند. خرید آیفون تصویری سوزوکی و یا خرید آیفون تصویری کوماکس می تواند انتخابی مناسب برای شما باشد.

آیفون تصویری برای باغ

۵- نصب درب های ضد سرقت

شکستن قفل درب های معمولی کار سختی برای دزدها نیست اما شکستن قفل درب های ضد سرقت، کار سختی می باشد. دزدهای معمولی نمی توانند این قفل ها را به راحتی باز کنند و راه ورود سارقان از طریق درب باغ با سختی زیادی همراه است اما نباید سارقان را دست کم بگیرید زیرا تاکنون قفل های زیادی به دست سارقان باز شده اند و این چیز عجیبی نیست.

بهترین راه افزایش امنیت باغ کدام است؟

راه های افزایش امنیت باغ و مزایای هر کدام را بررسی کردیم و با توجه به این اطلاعات می توان گفت که حفظ امنیت خانه باغ با آیفون تصویری بهتر از سایر راه ها تامین می شود. خرید و نصب آیفون تصویری هزینه کمتری نسبت به سایر راه های مذکور دارد و تاثیر آن بیشتر است زیرا مانند یک دوربین مدار بسته و دزدگیر عمل می کند و از کار انداختن آن سخت تر از سایر تجهیزات است. همه کسانی که باغ یا ویلا دارند با توجه به بودجه خود می توانند از آیفون تصویری مناسبی برای تامین امنیت استفاده کنند و با خیالی آسوده وسایل لازم را در باغ یا ویلا قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *